Siatkówka cieszy się dużą popularnością w naszym kraju, co ma związek z sukcesami drużyny narodowej. Efektem tego jest nieustanny wzrost liczby osób grających w siatkówkę amatorsko. Grają głównie dorośli, ale na pewno warto też namówić swoje pociechy, ponieważ trening siatkówki dla dzieci może im przynieść naprawdę wiele dobrego.

 

Top 3 zalet gry w siatkówkę

 

  1. Koordynacja ruchowa

 

Na początku zawsze pojawiają się problemy z odpowiednim odbiciem piłki, ale dziecko dość szybko uczy się właściwego ułożenia rąk, aby piłka przeszła na drugą stronę siatki. Jednocześnie nabywa płynności w bieganiu, skakaniu i chodzeniu. Siatkówka dla dzieci okazuje się tym samym jedną z najlepszych form ćwiczenia koordynacji i płynności ruchowej.

 

  1. Kondycja

 

Chociaż na pierwszy rzut oka wydaje się, że siatkówka nie jest zbyt wymagająca fizycznie, ponieważ nie trzeba tak dużo biegać, jak przy piłce nożnej czy piłce ręcznej, to jednak bardzo pozytywnie wpływa na tężyznę fizyczną, ładnie rzeźbi mięśnie i buduje kondycję młodego człowieka.

 

  1. Nauka współdziałania

 

Regularny trening siatkówki dla dzieci fantastycznie rozwija w nich umiejętności współpracy w grupie. Ten rodzaj sportu jest stworzony do współdziałania i jednostka sama nic nie osiągnie. Trzeba mieć wspólny cel,
a także ustalić strategię. To z pewnością pomaga dziecku funkcjonować w zespole i oducza egoizmu.

 

Warto jeszcze dodać, że praktycznie nie ma żadnych przeciwwskazań, aby zacząć swoją przygodę z siatkówką. Jedynie dzieci grające na instrumentach powinny uważać ze względu na możliwość kontuzji palców. Jest to też sport dający wiele satysfakcji, a przy tym stosunkowo niedrogi.

TOP